Легија кон Селтик: Победи фудбалот

Полскиот клуб задоволен од неуспехот на Селтик.Фудбалерите на Селтик не успеаа да изборат пласман во групната фаза од Лигата на Шампионите, бидејќи загубија на домашен терен од Марибор со 0:1.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mkФудбалерите на Селтик не успеаа да изборат пласман во групната фаза од Лигата на Шампионите, бидејќи загубија на домашен терен од Марибор со 0:1.

Пронајдете не на следниве мрежи: