Лешок ќе грми со третиот по ред „Амензија Опен Аир Фестивал“

Loading...

Тетовските кафулиња „Амнезија“, „Репаблик“ и „Медисон“ заедно со „Горила продукција“ ви подготвуваат совршен крај на лето 2013 со „Амнезија опен аир фестивал“. Трета година по ред најголемиот фестивал на отворено ќе ги собере најдобрите хип хоп, реге и хардкор артисти од регионот. По последните два успешни фестивали и неколку илјадната публика, овој „Амнезија опен аир фестивал“ се очекува да ги сруши досегашните рекорди на посетеност.
Фестивалот ќе се одржи на 27 август во Лешок, Тетово, каде под отворено небо, како главен адут на вечерта ќе настапи добро познатата српска банда Бед Копи (Bad Copy), односно контроверзните Ајс Нигурин, Скај Виклер и Тимбе….
Повеќе на ТЗМ.МКТрета година по ред најголемиот фестивал на отворено ќе ги собере најдобрите хип хоп, реге и хардкор артисти од регион

loading...
Loading...