Лимонот помешан со ОВАА намирница, прави ЧУДА за организмот: Еве за што сè помага…

Предностите на каранфилчето се одамна докажани во сите мали домашни рецепти…Тоа може да излечи многу болести и да спречи многу проблематични ситуации.
Цело, излупено, во форма на етерично масло или екстракт, каранфилчето помешано со лимон е познато и по тоа што:
– ослободува од забоболка
– ја намалува болката во мускулите
– го регенерира телото во случај на замор
– ги чисти цревата и ги лечи инфекциите на уринарниот тракт
– Ефикасно ги брка инсектите, како што се комарците
– но, знаете ли дека каранфилчето прави чуда и за вашата коса, особено за масната.
Може да се користи орално или како облога, во случај на болка, двата методи се препорачливи.
За релаксација, циркулација, добро е оваа смеса да се направи и да се втрие во телото.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и сл. можете да најдете на фан страната на НАЈАДИСЕ.МКТоа може да излечи многу болести и да спречи многу проблематични ситуации.
Цело, излупено, во форма на етерично масло или екстракт, каранфи

Пронајдете не на следниве мрежи: