Лино Червар: Металург со најсилниот состав денеска против Динамо!

Ракометарите на Металург вчера го одржаа последниот тренинг пред денешниот натпревар со Динамо од Минск.Како што пренесуваат на официјалниот сајт на клубот, Металург ќе настапи со најсилниот состав, а единствена цел на Червар и ракометарите е победа.

– „Екипата е комплетна. Освен старата повреда на Атман, која нема да биде причина за негово неиграње, немаме други проблеми и ке настапиме со најсилниот состав. Очекуваме Динамо да игра максимално ангажирано, но, како и секогаш, Металург ќе влезе и во овој натпревар со единствена цел, а тоа е победа“ изјави Лино Червар.
Повеќе на спорт365Како што пренесуваат на официјалниот сајт на клубот, Металург ќе настапи со најсилниот состав, а единствена цел на Червар и ракометарите е победа.

Пронајдете не на следниве мрежи: