Ливерпул ќе плати 20 милиони евра за Балотели

Марио Балотели е пред трансфер во Ливерпул, а додека очекуваме официјална потврда од англискиот клуб, „Milan News“ ја објави и сумата која ќе ја заработи Милан од продажбата на 24-годишниот напаѓач.Според овој извор, Милан ќе заработи 20 милиони евра и дополнителни бонуси во зависност од изданието на Супер Марио на „Енфилд“, но и резултатите кои ќе ги постигнува Ливерпул наредните години.Италијанските медиуми тврдат дека договорот меѓу Балотели и Ливерпул е постигнат, па останува уште двата клуба да го потврдат заминувањето на Балотели кој денеска веќе се поздравил со своите соиграчи и педесетин фанови во Миланело.Според овој извор, Милан ќе заработи 20 милиони евра и дополнителни бонуси во зависност од изданието на Супер Марио на „Енфилд“, но и р

Пронајдете не на следниве мрежи: