РЕЦЕПТ ЗА ЉУБОВ: Се чита за 10 секунди, а поуката останува вечно!

Секој заљубен пар преба да исполни само една задача. Ако успее во тоа, љубовта ќе трае вечно!
Тукушто венчан пар дошол кај еден мудрец…
Сакале да знаат како нивниот брак да биде долг и плодоносен, и во него да не се изгуби она најважното– љубовта!
Го прашале учителот: “ Постои ли начин во денешниот свет нашата љубов да опстане?”
Учителот ги погледнал и им рекол: “Да!”
Парот се зачудил и прашал: “Што да направиме?”
Учителот само одговорил: “Заедно сакајте ги другите!”
Порака од Леонардо: СПОДЕЛЕТЕ ЉУБОВ. ВРЕМЕ НЕМАТЕ. СЕКОЈА СЕКУНДА Е БИТНА.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.