Љубовен неделен хороскоп 14.04.2014-20.04.2014

Љубовен неделен хороскоп 14.04.2014-20.04.2014…Овен
Ве очекуваат многу напнати односи со партнерот, постојани кавги а можен е и прекин на врската.  Слободните ќе имаат подобра среќа, затоа што може да запознаат интересна личност.
Бик
Ќе чувствувате напнатост која ќе сакате да ја прикриете, но не  е исклучена и ситуација која ќе ги загрози емотивните односи. Слободните ќе имаат среќа а некои од нив ќе започнат и врска.
Близнаци
Близнаците оваа недела може да имаат бурни ситуации, љубомора и напнатост. Слободните ќе имаат можност за многу нови контакти.

 
Рак
Раковите оваа недела и со партнерот и со семејството ќе имаат конфликт. Слободните ќе имаат многу подобра позиција и можно е заљубување.
Лав
Лавовите оваа недела ќе имаат потреба да го наметнуваат својот став во комуникацијата со другите.
Девица
Многу поволна емотивна ситуација но сепак е можна и мала напнатост. Слободните може да имаат поволна ситуација со партнерот.

 
Вага
Исклучително негативен период за сите Ваги. Многу нема да се согласуваат со партнерот. Но кон крајот на неделата се ќе се среди.
Скорпија
Скорпиите оваа недела емотивната напнатост ќе ја чувствуваат одвнатре. Па така постојано ќе имаат конфликти со сите. Некои ќе бидат склони кон тајни љубови.
Стрелец
Стрелците оваа недела ќе има напнатост во љубовните односи но успешно ќе ги решат проблемите. Слободните може да бидат склони кон заљубување на брзина.

 
Јарец
Зафатените Јарци ќе имаат лоша недела на љубовен план. Слободните ќе се заљубат.
Водолија
Водолиите оваа недела би можеле да ги зацврстат партнерските односи и конечно да сфатат што сакаат од својата врска. Слободните ќе бидат расположени за дружење со пријателите.
Риби
Рибите оваа недела ќе уживаат со партнерот. Слободните ќе бидат многу нервозни.Овен
Ве очекуваат многу напнати односи со партнерот, постојани кавги а можен е и прекин на врската.  Слободните ќе им

Пронајдете не на следниве мрежи: