Љубовен неделен хороскоп 20.01-26.01.2014

Loading...

Љубовен неделен хороскоп 20.01-26.01.2014Овен
Оваа недела Овните ги очекуваат возбудливи моменти со партнерот, во врската ќе има нови идеи. Слободните припадници ќе бидат оптимисти, зголемен број на познанства, постои можност за контакти со луѓе од странство.
Бик
Биковите оваа недела нема да ја стават љубовта во прв план, освен ако немаат тајна врска која ја започнале неодамна. Припадниците кои се во врска ги очекува период на стагнација, додека оние слободните ќе остваруваат само пријателски контакти.
Близнаци
Близнаците оваа недела ќе бидат под влијание на личност со која се во врска, па нивните желби ќе останат неостварени, а тоа ќе доведе до несогласување.  Слободните ќе запознаат личност која многу ќе им се допадне, па можна е нова љубовна врска.

 
Рак
За Раковите оваа недела ќе помине мирно барем кога љубовта е во прашање, нема д аима големи промени во нивниот емотивен живот. Оние кои се во врска ќе бидат окупирани со своите приватни проблеми па така односот со партнерот ќе биде стабилен. Слободните припадници преку нивната работна позиција ќе имаат можност за нови интересни познанства.
Лав
Лавовоте оваа недела љубовниот живот ќе го стават во преден план, посебно ако се слободни. Многу од нив ќе имаат можност за нови контакти и нови љубовни врски, па потребата да заблескаат во друштвото ќе им се оствари. Припадниците кои се во врска ќе го вратат оптимизамот во врската.
Девица
Оние кои се во врска целосно ќе му се посветат на партнерот и на својата емотивна врска, па така односите во врската ќе се стабилизираат а ќе се зголеми и меѓусебната доверба. Слободните припадници нема посебно да се забавуваат, но оние кои се во тајни комбинации многу добро ќе го поминуваат нивното време.

 
Вага
Вагите оваа недела ќе станат многу активни кога се во прашање новите контакти, па така слободните припадници може да ја запознаат личноста која многу ќе ги привлече и да започнат љубовна врска со неа. Оние кои се во врска ќе ја засилат љубовта кон својот партнер.
Шкорпија
Слободните Шкорпии оваа недела ќе имаат успех во новите љубовни врски, но таинствени се па не сакаат да ги откријат своите планови  посебно ако чувствуваат голема привлечност кон некоја личност. Припадниците кои се во врска ќе поминуваат мирен период а односите со партнерот ќе бидат стабилни.
Стрелец
Стрелците оваа недела ќе чувствуваат голема доза на оптимизам која ќе ја пренесат и во својот љубовен живот, па така слободните припадници ги очекува бурен љубовен живот. Припадниците кои се во врска ќе бидат премногу доминантни во својата врска, па можни се несогласувања со партнерот.

 
Јарец
Јарците оваа недела не ги очекуваат бурни случувања на емотивен план, ќе биде ова многу мирен период  во кои посебно оние кои се во врска конечно ќе ги стабилизираат односите во својата врска.  Слободните припадници ќе запознаат личност која сама ќе превземе иницијатива да биде со нив.
Водолија
Водолиите оваа недела ќе имаат многу нови контакти и некој од нив ќе запознаат личност со која постои можност за љубовна врска. Припадниците кои се во врска чувствуваат како партнерот внесува оптимизам во врската и многу нови идеи кои ќе им се допаднат.
Риби
Рибите оваа недела ќе бидат многу трпеливи и толерантни така да ќе успеат да ги надминат несогласувањата во врската. Слободните ќе имаат нови контакти посебно преку нивното работно место, една личност ќе остави голем впечаток на нив.Овен
Оваа недела Овните ги очекуваат возбудливи моменти со партнерот, во врската ќе има нови идеи. Слободните припадници ќ

loading...
Loading...