Љубовен неделен хороскоп 21.04-27.04.2014

Loading...

Љубовен неделен хороскоп 21.04-27.04.2014…Овен
Овните оваа недела може да бидат преокупирани со некои обврски кои од нив ги бара партнерот. Во овој период можеби ќе преземат иницијатива за решавање на некој проблем. Слободните припадници одлично ќе се снаоѓаат со новите контакти, но посериозни контакти нема да има.
Бик
Биковите оваа недела можеби ќе започнат некоја емотивна ситација која ќе им донесе разочарување или непосакувани обврски. Сепак до крајот на неделата ситуацијата ќе се промени. Слободните припадници во љубовта ќе имаат високи критериуми па така многу кандидати ќе отпаднат.
Близнаци
Близнаците оваа недела можеби ќе бидат оптеретени со некоја љубовна ситуација која може да биде поврзана со проблеми од минатото. Многу од близнаците ќе се потрудат конечно тоа да го решат. Слободните припадници ќе излегуваат почесто.

 
Рак
Раковите на почеток на неделата може да наидат на незаинтересираност кај партнерот, што негативно ќе влијае на емотицните односи. Сепак ситуацијата подоцна може поволно да се реши, но сепак ќе треба многу трпение. Слободните припадници  ќе имаат многу забава.
Лав
Лавовите оваа недела можат да бидат свртени кон решавање на семејни проблеми, што ќе му пречи на партнерот, кој во овој период ќе изгледа незаинтересирано. Слободните припадници нема да ги следи особена среќа на емотивен план.
Девица
Девиците оваа недела ќе бидат ладни кон партнерот и ќе имаат нереални љубовни очекувања, што ќе придонесе за заладување на меѓусебните односи. Слободните припадници ќе наидат на проблем ако сакаат да остварат сериозен контакт.

 
Вага
Вагите оваа недела може да наидат на препреки при остварување на љубовните желби, можни се и некои големи љубовни разочарувања.  Тие кои се во врска ќе бидат оптеретени со некои обврски.
Скорпија
Шкорпиите на почетокот на оваа недела може да почуствуваат емотивно незадоволство, бидејќи некоја љубовна ситуација нема да се одвива онака како што тие сакаат. Тие пак што се во врска ќе имаат несогласувања со партнерот, но ситуацијата ќе се промени до крајот на неделата.
Стрелец
Стрелците оваа недела ќе бидат отворени за нови контакти и дружење, некое познанство може ќе прерасне во врска.  Оние пак кои се во врска одлично ќе се согласуваат со партнерот., иако можеби ќе ги мачи некој проблем од минатото.

 
Јарец
Јарците оваа недела ќе доживеат сериозно емотивно разочарување, особено ако само што се заљубиле. Поголемиот дел од Јарците тешко ќе ги остваруваат емотивните желби. Оние што се во врска ќе изгледаат ладно, па кон партнерот ќе покажуваат рамнодушност и резервираност што дополнително ќе ги влоши односите.
Водолија
Водолиите ќе бидат зафатени со решавање на проблемите во семејството, па можеби поради тоа нема да покажуваат доволно внимание кон партнерот. Меѓусебните односи ќе бидат ладни. Слободните ќе имаат нови познанства.
Риби
Рибите на почетокот на неделата ќе чувствуваат емотивно незадолволство, или пак ќе доживеат некое разочарување, што на многумина ќе им го расипе расположението. Односот со партнерот ќе биде ладен, ќе недостига вниманието од партнерот.Овен
Овните оваа недела може да бидат преокупирани со некои обврски кои од нив ги бара партнерот. Во овој период можеби ќе

loading...
Loading...