Љубовта е чудо: Моника Белучи се заљуби во Телман Исмаилов

Популарната 48-годишна италијанка имала афера со бизнисменот од Азербејџан.Според италијанските медиуми, љубовната приказна меѓу нив двајца датира уште од 2009-тата година, кога Белучи била дел од свечено отворање на хотел во Турција, кој се наоѓа во комплекс каде сопственик е токму Исмаилов, па се чини дека тука започнала нивната љубовна „романса“.

Инаку 57-годишниот Телман Исмаилов е претседател на фудбалскиот клуб Беитар од Ерусалим, еден од најбогатите луѓе во светот, а вреди да се издвои дека тој за неговиот роденден, за настапот на Џенифер Лопез издвои фантастични 500 000 евра.Според италијанските медиуми, љубовната приказна меѓу нив двајца датира уште од 2009-тата година, кога Белучи била дел

Пронајдете не на следниве мрежи: