ЛУЃЕТО СЕ ЗГРОЗИЈА: Фудбалер милувал девојче по градите, а потоа понудил и објаснување!

Фудбалерот Крег Фостер предизвика вистински „бум“ на интернет откако беше објавено видео на кое ги милува градите на девојчето со кое излезе на терен.Поранешниот играч на Портсмаут и Кристал Палас беше капитен на тимот на Австралија во натпреварот против легендите на Ливерпул во Сиднеј. Иако заиграле и Стивен Џерард и Роби Фаулер, однесувањето на 46-годишниот Фостер на сите им го привлече вниманието пред натпреварот.
Некои корисници на Твитер изразија загриженост за однесувањето на фудбалерот, додека други мисела дека овие претеруваат, но на крај се огласил и самиот Фостер откривајќи дека девојчето е неговата осумгодишна ќерка.
„Најблаго речено, ова видео е вознемирувачко“ – напишал еден корисник.
Набрзо на Твитер се огласил и самиот Фостер.

„Им благодарам на сите фанови коишто дојдоа на натпреварот на легендите. Камо повторно да сме млади. Не постои мускул кој не нѐ боли, но уживавме“ – напишал тој и предизвикал уште поголема расправа бидејќи во коментарите сметале дека изборот на зборови му е чуден.
„За сите играчи ова претставуваше посебно искуство да се излезе на терен со нашите деца. Мојата прекрасна осумгодишна ќерка беше со мене. Незаборавно. Штета што мојата 16-годишна ќерка и 18-годишниот син не можеа да бидат таму. Секако дека и нив цврсто ќе ги гушнев. Посебно искуство за секој татко“ – напишал тој.
Поранешниот играч на Портсмаут и Кристал Палас беше капитен на тимот на Австралија во натпреварот против легендите на Ливерпул во Сиднеј. Иако заиг

Пронајдете не на следниве мрежи: