Луиз Суарез стори нешто ШТО ИМ ГИ ОМЕКНА срцата на сите оние кои не го сакаа!

Ѕвездата на Барселона, Луис Суарез, направи изненадување за едно дете од Уругвај кое боледува од рак.Младиот Уругваец Матео мора да оди на терапии за лекување од рак. Луѓето од болницата во која се лекува му приредија изненадување на Матео. Му кажаа дека преку Скајп ќе зборува со доктор од Шпанија.
Матео почна да зборува со „докторот“ од другата страна, но со затемнета слика.
Не се ни сомневал дека разговара со својот идол, Луис Суарез. Играчот на Барселона набрзо ја сврте камерата кон себе. Детето било шокирано кога на мониторот го видел Суарез. Емоциите веднаш проработеле и детето почнало да плаче.
– Ти си шампион, многу си храбар, голем борец и мораш да продолжиш да се бориш, му порача Суарез, кој му вети дрес за поклон.Младиот Уругваец Матео мора да оди на терапии за лекување од рак. Луѓето од болницата во која се лекува му приредија изненадување на Матео. Му кажа

Пронајдете не на следниве мрежи: