МАГИЈА НА ИСКУСНИТЕ ДОМАЌИНКИ: Редовно чистите со правосмукалка но од тепихот се шири непријатен мирис? ЕВЕ РЕШЕНИЕ!

Loading...

Прочуената смеса на вистинските домаќинки ќе направат во вашиот дом да се шират неверојатни миризби!Колку и да чистите со правосмукалката,вашиот тепих со тек на време ќе започне да шири непријатни миризби.  Не мора да трошите пари на длабинско чистење и перење, треба само да ги послушате постарите домаќинки и да го пробате нивниот трик. 
Измешајте една кафена лажица цимет,мелен каранфил и сушени билки (рузмарин,лаванда или по желба) со три супени лажици сода бикарбона.
Тој прав истурете го тепихот и  оставете го да отстои барем петнаесетина минути и потоа исчистете со правосмукалка. Сјај,чистота и свежина се загарантирани!Колку и да чистите со правосмукалката,вашиот тепих со тек на време ќе започне да шири непријатни миризби.  Не мора да трошите пари на длабинск

loading...