Мајка и ја пронашла како виси во соба: Тинејџерка СЕ САМОУБИЛА зошто Бразил изгуби од Германија

Тинејџерка во источен Непал се самоубила откако нејзиниот омилен тим Бразил, претрпе лош пораз од Германија во полуфиналето на СП, соопшти вчера полицијата.Ученичката во прва година средно училиште била во депресија и се обесила завчера утрото во селото Бараул на околу 400 километри источно од главниот град Катманду.
Тинејџерката е идентификувана како Прагја тапа.
Мајка и ја пронашла како виси д таванот о нејзината соба.
Девојката живеела со мајка и, баба и и дедо и, а таткото бил заминат на работа во странсто.
Полицијата отори истрага и телото е пратено на аутопсија.
Бразил изгуби со 7:1 во полуфиналето во вторникот.Ученичката во прва година средно училиште била во депресија и се обесила завчера утрото во селото Бараул на околу 400 километри источно од главниот

Пронајдете не на следниве мрежи: