Мајли Сајрус заврши во болница?!

Loading...

Познатата пејачка Мајли Сајрус (21) во вторникот го откажа концертот во Канзас Сити и е хоспитализирана поради, како што објаснија организаторите, „силна алергиска реакција на антибиотици“.Пејачката мора да се одмора и нема да ги одржи предвидените концерти, поради што им се извини на фановите на Твитер.
„Толку многу сакав да бидам вечерва со вас“- изјави Мајли.
Мајли моментално е на турнеја и би требало да одржи околу 60 концерти по северна Америка и Европа, од февруари до јуни.

Паузата нема да трае долго, затоа што во среда навечер ќе настапува во Сент Луис во Мисури.
Еден месец порано го откажа концертот во Шарлот поради грип. Пејачката мора да се одмора и нема да ги одржи предвидените концерти, поради што им се извини на фановите на Твитер.

loading...
Loading...