Мајсториште: Погоди директно од корнер

Прекрасен погодок од романскиот шампионат.Фудбалерот на Стеауа Букурешт, Лучијан Санмартеан постигна прекрасен погодок на дуелот од романската лига против Газ Метан. Тој успеа да погоди директно од корнер и според изведувањето на ударот изгледаше како навистина да цели во аголот. Можеби голманот требаше подобра да реагира, но мајсторијата останува.
Повеќе на : SPORT365.mkФудбалерот на Стеауа Букурешт, Лучијан Санмартеан постигна прекрасен погодок на дуелот од романската лига против Газ Метан. Тој успеа да пого

Пронајдете не на следниве мрежи: