Мајсторот си е мајстор!Прв натпревар, прв погодок за Велкоски!

Нашиот интернационалец од слободен удар денес постигна убав погодок за неговиот нов клуб, босански Сараево, во кој премина од екипата на Работнички.Денес екипата на Сараево игра пријатески натпревар против екипата на ХНК Бротњо – Читлук.
Повеќе на:sport.365.mkДенес екипата на Сараево игра пријатески натпревар против екипата на ХНК Бротњо – Читлук.
Повеќе на:

Пронајдете не на следниве мрежи: