Мајсторот си останува мајстор: Дрогба го „совлада“ Арсенал

Дидиер Дрогба беше најзаслужниот што екипата на турски Галатасарај славеше над англискиот премиерлигаш Арсенал со 2-1 во рамките од „Емирејтс Купот“.Интернационалецот од Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба, му донесе победа на турски Галатасарај на дуелот со Арсенал со резултат 2-1, откако англискиот премиерлигаш водеше со резултат 1-0, па така Дрогба направи одличен пресврт на мечот на резултатски план.
Тео Волкот го доведе Арсенал во водство од 1-0 во 39-тата минута, но потоа на сцената настапи Дидиер Дрогба кој во 80-тата и 88-мата минута направи комплетен пресврт на мечот.
Првото место на турнирот му припадна токму на Галатасарај, со освоени две победи, потоа е екипата а Порто, па Арсенал и Наполи.Интернационалецот од Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба, му донесе победа на турски Галатасарај на дуелот со Арс

Пронајдете не на следниве мрежи: