Македонија без Кирил Лазаров на подготовките!

Нашиот капитен нема да дојде во Охрид на подготовкитеНа подготовките на нашата ракометна репрезентација кои ќе се одржат од 1 до 6 април во Охрид нема да присуствува нашиот капитен и член на Барселона. Тој навремено го извести тренерот Ивица Обрван дека се подготвува за остатокот од долгата и напорна сезона во дресот на шпанскиот гигант.
Капитенот Кирил Лазаров во писмото до РФМ напиша:
Повеќе на: sport365.mkНа подготовките на нашата ракометна репрезентација кои ќе се одржат од 1 до 6 а

Пронајдете не на следниве мрежи: