Македонија ги доби противниците за квалификациите за пласман на СП 2018!

Македонската фудбалска репрезентација ги доби противниците за квалификациите за пласман на Светското првенство што во 2018. година ќе се одигра во Русија.Македонија се најде во Групата Г со Шпанија, Италија, Израел, Албанија и Лихтенштајн.
Селекцијата на Шпанија на 8. септември гостува во Скопје.
Сите 52 репрезентации се распоредени во седум групи со по шест и две групи со по пет учесници.
Пласман на СП обезбедуваат победниците во групите и четири второпласирани преку баражи.
Квалификациите ќе почнат на 4. септември идната година.
Македонија се најде во Групата Г со Шпанија, Италија, Израел, Албанија и Лихтенштајн.
Селекцијата на Шпанија на 8. септем

Пронајдете не на следниве мрежи: