Македонија на контролен дуел со Катар

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија (до 21 година) од вчера е во Доха каде утрово го одработи и првиот тренинг пред двете пријателски средби со домаќинот Катар.Селекторот Иле Темелковски на располагање ќе има 16 ракометари кои против Катар ја работат последната фаза од подготовките за настап на Светското pрвенство во Алжир.
Првата од двете подготвителни средби со Катар се игра попладнево од 18 часот, а вториот натпревар е предвиден за утре во истиот термин.
Македонија настапот на Светското првенство го почнува на 18 јули со дуел против Русија. Во групната фаза, нашите репрезентативци ќе се сретнат уште со Шпанија, Тунис, Бразил и Брукина Фасо.
Четирите најдобро пласирани селекции од групата, го продолжуваат натпреварувањето во елиминациската фаза.Селекторот Иле Темелковски на располагање ќе има 16 ракометари кои против Катар ја работат последната фаза од подготовките за настап на Светското p

Пронајдете не на следниве мрежи: