Македонија со тежок пораз од Шпанија

Шпанија славеше во дуелот со нашата селекција со резултат 22-33, на полувремето од натпреварот резултатот гласеше 12-15 во корист на победничката селекција.Во нашиот табор најефикасен а воедно и најдобар поединец на теренот беше Филип Миркуловски со 7 погодоци, додека пак кај победничката селекција се истакна Канелас со 6 погодоци.
Повеќе на: sport365.mkВо нашиот табор најефикасен а воедно и најдобар поединец на теренот беше Филип Миркуловски со 7 погодоци, додека пак кај победничката селекција се

Пронајдете не на следниве мрежи: