Македонскиот бенд Марлон Брандо со спот за „Ех да можам“

Loading...

Македонскиот бенд Марлон Брандо со  спот за „Ех да можам“Марлон Брандо е состав кој постои неколку месеци, но за кратко собра многу симпатизери поради музиката која ја создава, а е мешавина од повеќе стилови (поп,џез,блуз,рок) .Бендот го сочинуваат четворица членови (Ритам гитара.соло гитара,тапани,бас гитара), а пејачот Кирил Трајковски на јавноста и е познат и како режисер на филмот „Максим“ во кој глумеа Слаткар и Тони Зен.
.Досега Марлон Брандо имаше можност да се промовира на повеќе фестивалски изданија низ Македонија, а момците вредно работат на своја авторска музика. Новата песна „Ех да можам“ заедно со спотот наиде  на позитивни критики кај јавноста, а за што станува збор може да погледнете во видеото:Марлон Брандо е состав кој постои неколку месеци, но за кратко собра многу симпатизери поради музиката која ја создава, а е мешавина од повеќе стил

loading...
Loading...