Малолетничка од Гостивар киднапирана и силувана и продавана

Полициските инспектори од повеќе служби од вчера започнале истрага во повеќе градови низ Македонија откако 17 годишна девојка во тетовската полиција пријавила дека од јуни до сега била принудувана на сексуални односи, при што цело време била држена затворена.-Голготата на девојката започнала во јуни кога двајца непознати од нејзиното село Србиново близу Гостивар ја однеле во Тетово. Таму ја дале на засега непознат човек, кој покрај тоа што ја принудувал да има сексуални односи со луѓе од кои земал пари и ја тепал.  По некое време, од страна на тетовчанецот, малолетничката била однесена во Скопје каде друг човек наплаќал од луѓе кои имале односи со девојчето, пренесе Сител.
Последните 30-тина денови, под ваква иста принуда, 17 годишната девојка била и во Струмица каде ја одвел скопјанецот. Сепак во Струмица, според нејзиното кажување, успела  телефонски да контактира со нејзиниот татко кој дошол и ја одвел дома.
Инаку во јуни таткото во полиција пријавил дека девојката се оддалечила од дома.-Голготата на девојката започнала во јуни кога двајца непознати од нејзиното село Србиново близу Гостивар ја однеле во Тетово. Таму ја дале на засе

Пронајдете не на следниве мрежи: