Манчестер Јунајтед го ангажираше Фелаини!!!

Екипата на Дејвид Мојс конечно успеа да оствари трансфер, и тоа во нивниот најчувствителен ред, во средниот ред екипата на Манчестер Јунајтед се засили со Марун Фелаини.Белгискиот интернационалец Фелаини продолжува во Манчестер Јунајтед.
Конечно екипата на Манчестер Јунајтед пополни една огромна дупка во средниот ред, која се виде на стартот на новата сезона во Премиер Лигата откако забележа неколку неуспеси.
Трансферот на Фелаини во Манчестер Јунајтед се реализираше во последните моменти од трансфер периодот кој заврши вчера вечерта.
Неофицијално, овој трансфер екипата на Манчестер Јунајтед го чинеше 27 милиони фунти.Белгискиот интернационалец Фелаини продолжува во Манчестер Јунајтед.
Конечно екип

Пронајдете не на следниве мрежи: