Манчестер Јунајтед не се откажа од Бејл: Понудува фантастични 125 милиони фунти!!!

Сагата околу Герет Бејл продолжува, се чини дека ништо не е завршено сеуште.Имено, екипата на Манчестер Јунајтед, според последните информации кои ги пренесуваат англиските медиуми, се вели дека ќе испрати понуда вредна фантастични 125 милиони фунти за ангажман на Герет Бејл, играчот на Тотенхем кој веќе подолг период се поврзува со трансфер во Реал Мадрид.
Манчестер Јунајтед во Бејл гледа идеална замена за Рајан Гигс.
Англиските медиуми шпекулираат дека Даниел Леви е разочаран од односот на Реал Мадрид во целите преговори, а работата пукнала кога Реал Мадрид предвремено го објавил договорот што бил постигнат.
Фото: thesun.co.ukИмено, екипата на Манчестер Јунајтед, според последните информации кои ги пренесуваат англиските медиуми, се вели дека

Пронајдете не на следниве мрежи: