Манчестер Јунајтед со последна понуда за ангажман на Бејл: 80 милиони фунти плус Чикарито

Екипата на Манчестер Јунајтед повторно се вклучи во игра за ангажман на Герет Бејл.Иако претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, неколку пати нагласи дека велшанецот нема да биде продаден на ниту еден тим – конкурент од Премиер Лигата и дека залудни ќе бидат сите обиди, сепак англиските медиуми излегоа со ексклузивна сторија.
Имено, наводно, екипата на Манчестер Јунајтед ќе го направи последниот обид за ангажман на Герет Бејл.
Понудата е фантастична, таа изнесува цели 80 милиони фунти, плус Чикарито.
Сепак, мора да се потенцира дека оваа понуда е помала од онаа што ја нуди Реал Мадрид, кои никако да се договорат со англискиот премиерлигаш околу висината на обештетувањето за Герет Бејл, па јасно е дека Манчестер Јунајтед прави очајни обиди да извлече корист од целата ситуација околу Герет Бејл.Иако претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, неколку пати нагласи дека велшанецот нема да биде продаден на ниту еден т

Пронајдете не на следниве мрежи: