Марадона разочаран: Овој аргентински состав не може да победи на Мундијалот

Легендарниот Диего Марадона не е голем оптимист кога станува збор за шансата на Аргентина за освојување на титуата светски првак.На првиот натпревар Аргентина ја совлада Босна и Херцеговина со 2:1, но воодушеви со играта.
-Аргентина која ја видов на тој натпревар не е екипа која може да го освои Мундијалот. Би сакал да можам да кажам нешто поинакво, но не можам. Нашиот национален тим има потенцијал, но го имаат и Бразил, Германија и Холандија. Меси ќе биде од помош, но не може сам да го решава секој натпревар, изјавил Марадона.
Во вториот круг, Аргентина игра против Иран, а во последното коло ривал им е Нигерија.На првиот натпревар Аргентина ја совлада Босна и Херцеговина со 2:1, но воодушеви со играта.
-Аргентина која ја видов на тој натпревар не е

Пронајдете не на следниве мрежи: