„Marca“: Иско ја диктира играта во Реал Мадрид

Реномираната шпанска „Марка“ излезе со интересен наслов за дебито на Иско во Реал Мадрид на дуелот против Бурнемаут, што кралскиот тим го доби со победа од 0-6.
Новото засилување за кралскиот клуб, Иско, дебитираше на пријателскиот натпревар против Бурнемаут, одигра и повеќе од солидно прво полувреме прикажувајќи маестрална партија и одлична соработка со останатите фудбалери на Реал Мадрид, креативноста на Иско беше на високо ниво на мечот.
И навистина е така, во прилог и видео кое само ја потврдува констатацијата на реномираниот шпански медиум, поранешниот фудбалер на Малага и веќе ново засилување за Реал Мадрид се чини ќе има многу што да покаже во иднина во дресот на Реал Мадрид.
Погледнете ги индивидуалните потези на Иско на мечот со Бурнемаут.

Фото/Извор: MarcaРеномираната шпанска „Марка“ излезе со интересен наслов за дебито на Иско во Реал Мадрид на дуелот против

Пронајдете не на следниве мрежи: