Мареј со мислите на УС ОПЕН

Британецот изјави дека би сакал да направи добар резултат на АТП турнирот во Монтреал, но сепак потенцира дека со сите мисли е сконцентриран на УС ОПЕН.„Во кариерата секогаш сум сконцентриран на слемовите но во последните години најквалитетните натпревари ги играм на мастерсите и се трудам да го задржам тоа ниво и на најголемите турнири“ изјави Мареј на прес-конференцијата во Монтреал.
Иако претстои Роџерс Купот, сепак освојувачот на последниот турнир на Вимблдон вели дека сево ова е ново искуство, токму поради тоа што е бранител на титулата.
„Секако дека би сакал да направам добар резултат овде, но би ве излажал ако би рекол дека не размислувам за УС ОПЕН. Прв пат ќе играм гренд слем како бранител на титулата што е за мене ново искуство, сосема ново искуство“ вели Енди Мареј.„Во кариерата секогаш сум сконцентриран на слемовите но во последните години најквалитетните натпревари ги играм

Пронајдете не на следниве мрежи: