Марија Шарапова е суспендирана на две години: Еве каде е и што прави сега…

Loading...

За многумина таа е најубавата тенисерка на светот.Руската тенисерка, Марија Шарапова, моментално го поминува одморот во Барселона, каде е сликана со пријателка како го шета градот.
Тениската федерација ја суспендирала Марија и за претстојните Олимписки игри, бидејќи во јуни и е изречена казна од две години суспензија, поради скандалот со допинг.
За тоа време, Марија отпатувала во овој прекрасен град во Шпанија.
Руската тенисерка, Марија Шарапова, моментално го поминува одморот во Барселона, каде е сликана со пријателка како го шета градот.
Тенискат

loading...
Loading...