Марија Шерифовиќ се омажи?!

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која со песната Молитва ја донесе Евровизијата во Србија, најверојатно се омажила во тајност.
Пред некоја вечер, таа беше гостинка во емисијата „Narod pita“ на телевизијата Пинк, каде ја покажа златната бурма која ја носи на десната рака. За потсетување, Шерифовиќ изјави при крајот на минатата година дека со нетрпение чека да и се исполнат неколку желби во живото меѓу кои е и онаа за свадба. Очигледно желбите и се исполниле побрзо од што очекувала. На прашањето за прстенот и за свадбата, Марија негираше се: „Се работи само за парче накит“.
Да, навистина станува збор за парче накит. Но бурма на десната рака не е само парче накит. Честитки Марија!
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која со песната Молитва ја донесе Евровизијата во Србија, најверојатно се омажила в

Пронајдете не на следниве мрежи: