Марио Гомез во Атлетико Мадрид

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека екипата на Атлетико Мадрид пронајде замена за Радамел Фалкао, за кого се поизвесно е дека ќе го напушти Атлетико Мадрид уште во наредниот трансфер-период.
Повредите го одалечија Марио Гомез од терените, сето тоа надополнето со фактот што хрватот Марио Манџукиќ се наоѓа во одлична форма, беше доволен повод за Гомез да биде ставен на клупа.
Гомез веднаш се поврзува со Атлетико Мадрид, бидејќи во него се гледа како идеална замена за Радамел Фалкао, кој според шпанските медиуми, ќе биде продаден во летниот преоден рок.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Медиумите во Шпанија пренесуваат дека екипата на Атлетико Мадрид пронајде замена за Радамел Фалкао, за кого се поизвес

Пронајдете не на следниве мрежи: