Марио Гомез во Манчестер Сити за 20 милиони евра

Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе напаѓачот на бундеслигашот Баерн Минхен, Марио Гомез.
Според неофицијалните информации кои ги пласираат во јавноста англиските медиуми, се шпекулира дека по заминувањето на Карлос Тевез за Јувентус, се чини дека Манчестер Сити би тргнал сериозно во намерата да го ангажира напаѓачот на Баерн Минхен, Марио Гомез.
Сеуште не е официјално, но се вели дека од трансферот на Тевез, екипата на Манчестер Сити заработила 8 милиони евра.
Англискиот премиерлигаш за Гомез би требало да издвои околу 20 милиони евра. Во своите редови веќе ги доведе Хесус Навас од Севиља и Фернандињо од Шахтјор.Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе напаѓачот на бундеслигаш

Пронајдете не на следниве мрежи: