Марко Асенсио: „Натпреварот против Македонија е најважен за нас“

Марко Асенсио: “Натпреварот против Македонија е најважен за нас”Фудбалерот на Реал мадрид Марко Асенсио, на официјална прес конференција по натпреварот Шпанија-Колумбија кој заврши 2:2, изјави дека натпреварот со Македонија кој Шпанија ќе го игра во недела во Скопје, на арената Филип Втори со почеток од 20 и 45 е најважен за неговата репрезентација, за добар пласман на овие квалификации.
Ова е последен натпревар за нас оваа година, секако за мене остануваат натпреварите за У 21 репрезентацијата, поради што треба максимално добро да изиграме и да се вратиме дома со три бода. Искрено се надевам дека на овој натпревар ќе заиграм, се чувствувам одлично, а сезоната ја завршив добро.
Македонија е добра репрезентација, со Италија одиграа одлично, ќе биде тешко.Фудбалерот на Реал мадрид Марко Асенсио, на официјална прес конференција по натпреварот Шпанија-Колумбија кој заврши 2:2, изјави дека натпрева

Пронајдете не на следниве мрежи: