Мартија се огласи по победата на Марко!

Loading...

Мартија Станојковска во ексклузивно интервју за Пинк.рс, си ја отвара душата по вчерашното суперфинале во кое таа заврши на второто место, а победата ја однесе Марко Бошњак.Гласот и харизмата, сценските настапи на кои изгледаше како светска дива, ја однесоа Македонката до второто место во втората сезона на шоуто. Таа вели дека е возбудена и дека сака да продолжи да се занимава со музика.
– Ова е голем успех за мене, не ни очекував дека ќе стигнам до тука покрај сите таленти. Од сите деца кои дојдоа на аудиција сум втора…тоа е супер. Му честитам и на Марко за победата, заслужена е, изјави Мартија.
Таа за Пинк.рс вели дека сака да сними албум и понатаму да се занимава со музика.
– Ќе се вратам на танцувањето, ми треба физичка активност. Сакам да се занимавам со музиката, сакам да снимам песни и албум, вели убавата Мартија.
Браво за Македонката која ја направи Македонија горда!Гласот и харизмата, сценските настапи на кои изгледаше како светска дива, ја однесоа Македонката до второто место во втората сезона на шоуто. Таа в

loading...