МАСАКР: Единаесет луѓе се убиени, 47 повредени во најновиот напад на Исламска држава

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 47 лица се повредени во Багдад, по последниот напад на екстремистите на т.н. Исламска држава.
 
Нападот се случил во центарот на ирачката престолнина, кога експлодира автомобил бомба.
ИСИС ја презема одговорноста за овој напад.
 Нападот се случил во центарот на ирачката престолнина, кога експлодира автомобил бомба.
ИСИС ја презема одговорноста за овој напад.

Пронајдете не на следниве мрежи: