Маскерано: Без Меси немаше ниту да го видиме финалето

Аргентинскиот фудбалер со пофални зборови за својот колега.Хавиер Маскерано беше еден од најсолидните аргентински фудбалери на Мундијалот во Бразил и еден од оние за кои може да се каже дека дал се од себе. Со голем жар го бранеше голот на својата репрезентација, но и надвор од терените го бранеше својот колега.
Маскерано одговори на критиките упатени кон Лео Меси кој беше проглсен за најдобар фудбалер на Мундијалот и за кого сметаа дека ја води Аргентина, а тренерот Сабеља е само негов помошник.
Повеќе на sport365.mkХавиер Маскерано беше еден од најсолидните аргентински фудбалери на Мундијалот во Бразил и еден од оние за кои може да се каже дека дал се од

Пронајдете не на следниве мрежи: