Матри би можел во Ливерпул

Напаѓачот на Јувентус, Алесандро Матри, би можел да се пресели кај англискиот премиерлигаш Ливерпул, како замена за Луиз Суарез.
Ливерпул оствари контакт со Јувентус за ангажман и трансфер на Алесандро Матри, токму во овој играч Ливерпул гледа замена за Луиз Суарез за кого се чини дека во блиска иднина ќе си замине од тимот.
Тренерот на Јувентус, Антонио Конте се засили во нападот со Фернандо Љоренте и Карлос Тевез, мошне силни засилувања, па се чини дека Конте во наредната сезона нема да смета на Матри, па така овој фудбалер има можеби одврзани раце за заминување и трансфер од Јувентус во некој друг тим.Напаѓачот на Јувентус, Алесандро Матри, би можел да се пресели кај англискиот премиерлигаш Ливерпул, како замена за Лу

Пронајдете не на следниве мрежи: