Матри го засилува Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека Алесандро Матри би можел да биде најновото засилување за екипата од Неапол.Италијанскиот калчолигаш Наполи не застанува со засилувањата, според најновите информации кои ги пласираа во јавноста италијанските медиуми, се шпекулира дека најновото засилување би можело да биде Алесандро Матри, фудбалерот на Јувентус.
Наводно, клубот од Неапол за овој трансфер може да издвои 12 милиони евра.
До овој момент, Наполи се засили со Гонзало Игуаин, Хозе Каљехон, Дрис Мертенс, Пеп Реина, па така тимот на Наполи би можел да конкурира за титулата во италијанското првенство многу подобро од минатата сезона.Италијанскиот калчолигаш Наполи не застанува со засилувањата, според најновите информации кои ги пласираа во јавноста

Пронајдете не на следниве мрежи: