Маж бил уапсен откако го гризнал полициското куче

Loading...

Маж од Боскавен, Њу Хемпшир, бил уапсен откако го гризнал полициското куче додека полицајците вршеле претрес околу престрелка во гратчето, соопшти полицијата.До инцидентот кој се случил викендов, дошло кога полицијата ја проверувала информацијата дека едно лице е застрелано.
– Во куќата тие пронашле две лица за кои биле распишани потерници, и кои што се обиделе да побегнат кога полицајците сакале да ги уапсaт, изјави полицискиот началник Џејсон Килари.
Кучето го вовратило ударот, или во случајов – гризнувањето.До инцидентот кој се случил викендов, дошло кога полицијата ја проверувала информацијата дека едно лице е застрелано.
– Во куќата тие

loading...
Loading...