Маж пронајден мртов покрај Беровско Езеро

Осумдесет и две годишниот скопјанец А.К. вчера попладнето бил пронајден мртов во кругот на еден хотелот покрај Беровско Езеро.-А.К бил пронајден паднат на земја покрај импровизирана клупа од страна на  А.Л. од Берово. Лекар од Итна медицинска помош Берово констатирал природна смрт, информираат од полицијата.
Увид на местото на настанот извршила  увидна екипа од ПС Берово. По Наредба на Јавен обвинител телото ќе биде пренесено во ПВЈТ „Вечен Дом“.-А.К бил пронајден паднат на земја покрај импровизирана клупа од страна на  А.Л. од Берово. Лекар од Итна медицинска помош Берово констатирал

Пронајдете не на следниве мрежи: