Маж пронајден мртов во Скопско

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера утрината околу 8:30 часот.Од полицијата информираат дека на булеварот „Мајка Тереза“ спроти Институтот за белодробни заболувања, на тераса од напуштена куќа било пронајдено непознато починато машко лице.
Случајот во полицијата го пријавил граѓанин, а по извршениот увид телото е предадено на обдукција.Засега нема информации за идентитетот на починатиот маж и причините за смртта.Од полицијата информираат дека на булеварот „Мајка Тереза“ спроти Институтот за белодробни заболувања, на тераса од напуштена куќа било

Пронајдете не на следниве мрежи: