Меланија Трамп уште еднаш покажала како треба да изгледа првата дама на САД

Loading...

Уште еден политички состанок се оддржа во Белата куќа во Вашингтон, каде претседателот на САД, Доналд Трамп заедно со својата сопруга, првата дама на САД, Меланија Трамп го пречекаа премиерот на Тајланд, Прајут Чан о Ча и неговата сопруга.Г-ѓата Трамп уште еднаш докажала дека има одличен вкус за мода. Овој пат се појавила во креација со живописни бои и оставила голем впечаток. Покрај останатите теми кои се дискутирале, Меланија изразила и големо сочувство за жртвите во Лас Вегас. Но, за време на состанокот имало моменти на кои Меланија изгледала помалку отсутно. 

Оваа фотографија е моментот кога Трамп изрази жалење за случувањата во Лас Вегас.

 
Иако поводот за состанокот бил многу поважен за разлика од нејзиниот изглед, некои работи сепак не останале незабележани. Една од нив е и нејзиниот стомак кој полека станува неизоставен дел од нејизниот имиџ. Покрај тоа, нејзината коса ја освежила со уште некој светол прамен со што се покажува дека првата дама на САД има желба да експериментира со нејзиниот изглед.

 Г-ѓата Трамп уште еднаш докажала дека има одличен вкус за мода. Овој пат се појавила во креација со живописни бои и оставила голем впечаток.

loading...