Меси му подари дрес на Папата

Селекцијата на Аргентина одигра пријателски натпревар со Италија на гостински терен каде славеше со 1-2.Лионел Меси не беше дел од составот на Аргентина, но, затоа тој претходно целосно надополни за сево ова, беше на посета кај папата и му подари дрес од Аргентина со бројот 10.
Инаку, натпреварот меѓу селекциите на Италија и Аргентина, се одигра во Рим, на „Олимпико“ пред околу 40-тина илјади гледачи.
Аргентина славеше со головите на Игуаин и Банега, додека пак ублажување на поразот дојде со голот на Инсиње.Лионел Меси не беше дел од составот на Аргентина, но, затоа тој претходно целосно надополни за сево ова, беше на посет

Пронајдете не на следниве мрежи: