Меси на итна средба со раководството на Барса

По само неколку недели од доаѓањето на Нејмар во Барса, и само два одиграни контролни натпревари се појавија и првите искри помеѓу овој фудбалер и Меси.По само неколку недели од доаѓањето на Нејмар во Барса, и само два одиграни контролни натпревари се појавија и првите искри помеѓу овој фудбалер и Меси.
Не станува збор за борба на теренот, туку за нивните финансиски примања.
Имено откако Меси дознал дека Нејмар кој е доведен за сума од 57 милиони евра, има повисоки примања од него, односно станал најплатен фудбалер во клубот, тој иницирал вондредна средба со првите луѓе на Барселона.
Меси го продолжи договорот до 30 јуни 2018 но секако не му се допаднало што Нејмар кој штотуку пристигна во клубот има повисоки примања.
Се оценува дека Меси има годишна плата од 12 милиони евра.
Извор: sky.mkПо само неколку недели од доаѓањето на Нејмар во Барса, и само два одиграни контролни натпревари се појавија и првите

Пронајдете не на следниве мрежи: