Меси оставил расплакани дечиња во САД

Се чини дека аргентинскиот фудбалски АС, фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, си го наруши угледот по неговиот настап на турнејата во САД, тој остави расплакани дечиња кои го чекаа да се појави, но тој ги избегна.
Веќе на големо се прави споредбата меѓу Лионел Меси и Кристиано Роналдо во однос на оваа тема, впечатокот е дека Кристиано Роналдо е многу по-отворен за јавноста отколку аргентинецот, па така португалецот нема никакви испади во однос на оваа тема.
Така турнејата на Меси во САД помина премногу незадоволително кога станува збор за фановите.

Имено, неколкумина родители за да им го исполнат сонот на своите дечиња, купиле скапи ВИП карти за натпреварот од турнејата на Меси, им било кажано дека Меси ќе се појави во просторијата каде тие го чекале, но Меси ги избегнал.
Еден од родителите потрошил околу 5 000 долари за неговиот син да добие автограм од својот идол.Се чини дека аргентинскиот фудбалски АС, фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, си го наруши угледот по неговиот настап

Пронајдете не на следниве мрежи: