Меси: Полека се воигрувам со Нејмар

Лионел Меси за својот нов колега од тимот на Барселона, бразилецот Нејмар, вели дека полека но сигурно се воигруваат, па така публиката ќе ужива во нивните игри во новата сезона која претстои.Големите љубители на фудбалот едвај чекаат да видат како ќе функционира тандемот Меси-Нејмар, да, тоа е фантастичен тандем, но останува да видиме како сето тоа би функционирало на теренот, на фудбалските натпревари.
„Јас кажав уште на самиот старт, кога многумина ни предвидуваа проблеми во соработката, и сега кажувам дека нема никакви проблеми“ вели Лионел Меси.
Аргентинецот вели дека одлично соработува со бразилецот.
„Одлично се сложуваме на теренот, полека но сигурно се запознаваме еден со друг“ додава Меси.Големите љубители на фудбалот едвај чекаат да видат како ќе функционира тандемот Меси-Нејмар, да, тоа е фантастичен та

Пронајдете не на следниве мрежи: