Меси: Роналдо е фантастичен

Аргентинскиот интернационалец од редовите на екипата на Барселона, Лионел Меси, со пофалби за фудбалерот на Реал Мадрид, португалецот Кристиано Роналдо.Меси потенцира дека нема никакво ривалство меѓу нив двајцата, кои сигурно можеме да ги сметаме за најдобри фудбалери во моментов во светот.
„Роналдо е фантастичен играч, во секој момент со еден потег може да го промени натпреварот“ вели аргентинецот.
Лео вели дека му сметаат тие споредби што јавност ги врши меѓу него и Роналдо, но, додава дека не постои никакво ривалство меѓу нив двајца.
„Тимот не зависи само од еден играч, екипата се бори за трофеи, не поединци. Нема никакво ривалство, Роналдо игра за Реал, јас за Барселона“ вели Меси.Меси потенцира дека нема никакво ривалство меѓу нив двајцата, кои сигурно можеме да ги сметаме за најдобри фудбалери в

Пронајдете не на следниве мрежи: