Месут Озил е приведен!

Германецот се најде во полиција на тамошно испитување.Според информациите кои пристигаат се вели дека фудбалерот на Арсенал, германскиот интернационалец Месут Озил е приведен на полициско испитување под сомнение дека минатиот петок со својот автомобил удрил во фоторепортер во северот на Лондон.

„Полицијата го повикала поради наводно сомневање дека со возилото удрил во фото-репортер во авенијата „Шелдон“. 
Прочитајте повеќе на спорт365Според информациите кои пристигаат се вели дека фудбалерот на Арсенал, германскиот интернационалец Месут Озил е приведен на полициско испитување по

Пронајдете не на следниве мрежи: